Haberler

Half Life 2 Yeniden Canlanıyor!

Bir zamanların efsane oyunları arasında olan Half Life, bu dönemlerde pek aktif olmasa da hala etkili kullanıcılara sahip diyebiliriz. Efsane oyunlar arasındaki yerini koruyan Half Life 2 bu günlerde yeni mod geliştiriciler tarafından ele alındı.
18.9.2017 16:05:02

Bir zamanların efsane oyunları arasında olan Half Life, bu dönemlerde pek aktif olmasa da hala etkili kullanıcılara sahip diyebiliriz. Efsane oyunlar arasındaki yerini koruyan Half Life 2 bu günlerde yeni mod geliştiriciler tarafından ele alındı ve yeniden yapılmaya Start verildi bile!

Kaliteli ve özgün bir oyun anlayışı ile hizmet veren birçok oyun firması, geliştiricisi bulunmaktadır. Bu oyunlardan birisi de Half Life olarak biliniyor. Bunun için Bağımsız Oyun Geliştiriciliği adı altında oluşturulmuş platformlardan güzel sonuçlar da alınabilmektedir. Her ne kadar birlik içerisinde ya da ekip içinde yeni oyunlar oluşturulsa da eski oyunlardan aldığımız keyfi yeni oyunlarda pek aldığımız söylenemez.

Yukarıdaki şekilde bahsettiklerimize istinaden bilindiği üzere Half Life oyunu adını efsaneler listesine yazdırdı. 2. Seriden sonra başka sürümü gelmeyince o şekilde bırakılan oyular arasındadır. Hiç şüphesiz Half Life 3 çıkıyor olsa milyonlarca kişi tarafından oynanacağının garantisini bile verebiliriz. Bu düşünce ile yola çıka 5 kişilik bir geliştirici ya da girişimci kişiler tarafında Half Life 2’nin motoruyla yeniden bir seri yapılmaya hazırlanılıyor. Her ne kadar Half Life 3 olmasa da farklı bir ikinci versiyonu ile karışılacağımız kesin.

Half Life 2 Classic adını verdikleri bu geliştirilen oyunda geniş kitlelere hitap edeceklerinin farkında olan ekip oyunun ilk bölümünü kendi imkanları ile tamamlasalar da bundan sonrası için destek beklediklerini de sürekli olarak dile getirmektedirler. 

Etiketler: Half Life Clasic, Half Life 2,

Benzer Haberler

 • Minecraf’a Çapraz Platform Desteği Haberimizin başlığında da belirtildiği gibi tamamen bir çapraz platform desteği dediğimiz işlem Xbox, PC, Android ve İOS gibi toplamda 4 oyun platformunda çapraz destek sayesinde bir arada oyunun tadını çıkarabilecekler.
  21.9.2017 16:04:47
 • PES 2018 Nasıl Bir OyunSpor oyunları arasında bulunan PES bilindiği üzere kategorisinde diğer rakiplerine karşı iyi bir grafik çizmek için yoğu tempoda çalışıyor. FİFA 2018, Football Menager, NBA 2K derken bakalım PES 2018 nasıl bir oyun sorusunu cevaplayalım.
  20.9.2017 16:57:57
 • FİFA 18’de Süper Lig Oyuncularının En İyileri Belli OlduGamescom 2017 etkinliğinde muhteşem bir fragman ile tanıtımı yapılan FİFA 18’in haber detaylarında Süper Lig takımlarına da yer verilecek şeklinde paylaşımlarımız olmuştu. Buna göre belirlenen Süper Lig takımlarının en iyi oyuncuları puanlandı.
  19.9.2017 18:01:37
 • PC İçin Call of Duty WWII Beta Sürümü Günümüzde önemli bir yere sahip olan Call of Duty serisi oyunları her geçe gün geliştirildiği gibi yeni sürümleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Malumuz Call of Duty WWII sürümü Xbox One ve Playstation gibi platformlarda zaten mevcuttu.
  17.9.2017 20:18:14