Haberler

Minecraf’a Çapraz Platform Desteği

Haberimizin başlığında da belirtildiği gibi tamamen bir çapraz platform desteği dediğimiz işlem Xbox, PC, Android ve İOS gibi toplamda 4 oyun platformunda çapraz destek sayesinde bir arada oyunun tadını çıkarabilecekler.
21.9.2017 16:04:47

Haberimizin başlığında da belirtildiği gibi tamamen bir çapraz platform desteği dediğimiz işlem Xbox, PC, Android ve İOS gibi toplamda 4 oyun platformunda çapraz destek sayesinde bir arada oyunun tadını çıkarabilecekler. Better Togetter ismindeki güncelleme ile artık oyunu beraber oynayabileceksiniz.

Bilindiği üzere Minecraft Microsoft işletim sistemine sahip olan cihazlara göre uyarlanmış daha sonrasında diğer platformlarda da oynanabilmesine izin verilmiştir. Oldukça yüksek kapasitede oyuncu kitlesine sahip olan Minecraft aynı zamanda çocukların da yoğun ilgisi altında olan bir oyundur. Microsoft ‘’ Birlikte Daha İyi ‘’ adı altında gerçekleştirdiği güncelleme ile artık diğer Minecraft oyunu oynayabileceğimiz tüm platformlarda bir arada oynayabiliriz diyerek kalitesini bir kez daha göstermiş oldu.

Better Togetter Güncellemesi İle Gelen Yenilikler!

Minecraft oyununu oynayabildiğimiz İOS, Android, PC ve Xbox sürümleri maalesef birbirlerinden farklıydı. Better Togetter güncellemesi ile bu duruma dur demek isteyen şirket ana bir sürüm adı altında tüm platformların güncellemelerini ortak bir noktaya getirdi diyebiliriz. Bu güncelleme ile birlikte Minecraft oyununun tüm yeni geliştirmeleri, özellikleri, karakterleri, nesneleri kısacası sürüm tüm platformlarda aynı olacak.

Bu yeni güncelleme ile Xbox üzerinden Minecraft oynayan arkadaşınız, Android tabletlerden ya da akıllı telefonlardan oynayan arkadaşınız PC ve İOS işletim sisteminden oynayan arkadaşınız ile aynı yerde, aynı özellikler ile oynayabileceksiniz.  Play Station neden bu grubun içinde yok sorusuna ise henüz cevap veremiyoruz. 

Etiketler: Minecraft Güncelleme, minecraft better togetter,

Benzer Haberler

 • PES 2018 Nasıl Bir OyunSpor oyunları arasında bulunan PES bilindiği üzere kategorisinde diğer rakiplerine karşı iyi bir grafik çizmek için yoğu tempoda çalışıyor. FİFA 2018, Football Menager, NBA 2K derken bakalım PES 2018 nasıl bir oyun sorusunu cevaplayalım.
  20.9.2017 16:57:57
 • FİFA 18’de Süper Lig Oyuncularının En İyileri Belli OlduGamescom 2017 etkinliğinde muhteşem bir fragman ile tanıtımı yapılan FİFA 18’in haber detaylarında Süper Lig takımlarına da yer verilecek şeklinde paylaşımlarımız olmuştu. Buna göre belirlenen Süper Lig takımlarının en iyi oyuncuları puanlandı.
  19.9.2017 18:01:37
 • Half Life 2 Yeniden Canlanıyor!Bir zamanların efsane oyunları arasında olan Half Life, bu dönemlerde pek aktif olmasa da hala etkili kullanıcılara sahip diyebiliriz. Efsane oyunlar arasındaki yerini koruyan Half Life 2 bu günlerde yeni mod geliştiriciler tarafından ele alındı.
  18.9.2017 16:05:02
 • PC İçin Call of Duty WWII Beta Sürümü Günümüzde önemli bir yere sahip olan Call of Duty serisi oyunları her geçe gün geliştirildiği gibi yeni sürümleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Malumuz Call of Duty WWII sürümü Xbox One ve Playstation gibi platformlarda zaten mevcuttu.
  17.9.2017 20:18:14