Haberler

Resident Evil 7 Biohazard

Resident Evil 7 hakkında yepyeni detaylar ortaya çıktı.
16.12.2016 22:02:37

Resident Evil 7 çıkışını yapmaya hazırlanırken, bazı basın sitelerinin elinde ön inceleme kopyalarıbulunuyor. Aldığımız bilgilere göre bu kopyalar, oyunun sadece 3. bölümü içerirken; yine de bu bölümden çok fazla bilgi alabilmemiz mümkün. Bahsettiğimiz bu inceleme kopyasına sahip olan bir site ise BiohazardFrance. Bu siteden gelen bilgiler ışığında, oyun hakkında çok fazla yeni bilgi öğrendik. Ayrıca 35 civarında yeni görsele de ulaştık. Bu görseller haber içerisinden ve galeriden ulaşabilirsiniz. İsterseniz şimdi açıklanan yeni bilgilere bir göz atalım.


BiohazardFrance cephesinden gelen ilk bilgilere göre Dulvey bölgesinde kaybolan insanların manşet olduğu bir gazete bulabiliyoruz bu bölümde. Bu manşet haberi Outbreak’den Alyssa Ashcroft tarafından yazılmış durumda. Tanıdık geldi mi efendim? Ayrıca bir başka belge, Revelations’dan Clive O’Brian tarafından imzalanmış ve yine Resident Evil severler tarafından hemen tanınabiliyor. Bu bölüm içerisindeki diğer bilgilere göre ise, gazeteler yerel bir hastane, kilise ve ırmak bölgelerinde olan ilginç olaylardan bahsediyor. BiohazardFrance’ın dediklerine göre oyun içerisinde bir de “CheckPoint” sistemi bulunuyor fakat bu noktaların zorluk seviyesi ile bir alakası var mı, henüz bilinmiyor.


Gelen bilgilerin devamına göre oyun içerisinde eşyalarınızı iyileştirebileceğiniz Upgrade Cage isimli öge, evin dışındaki bir karavanda bulunuyor. Ayrıca oyun içerisinde envanter sayınızı arttırabilecek çantalar bulabiliyorsunuz. Söylenene göre başlangıçta envanter sayınız 4 iken, 16’ya kadar çıkabiliyor. Bunun haricinde, ilk silahlarınızdan olan pompalı tüfeğe sahip olabilmeniz için bir çeşit bulmacayı çözmeniz gerekiyor. Oynanışı etkileyecek bir yeni bilgi ise Chemical Fluid isimli bir öge hakkında. Söylenene göre Chemical Fluid kullanarak fotoğrafları ve hazine haritalarını tamir edebiliyoruz. Son olarak, oyun içerisinde bulabileceğiniz maymuncuklar ile bazı kasaları açabiliyoruz. Bunların içerisinden mermiler ve can çıkabiliyor.


BiohazardFrance, Resident Evil 7 oynarken, ekibin dikkat ettiği bir başka durum ise, siz her görevi bitirdiğinizde evdeki telefonun çalması. Telefonda sizle konuşacak olan isim, eski Resident Evil karakterlerinden bir kişi fakat BiohazardFrance bu konu hakkında daha fazla detay vermedi. Tabii oyunda bir de kapılar bulunuyor. Bu kapıları anahtarlar ile açıyoruz ve kapıyı açma işlemi başladığı an, bu durumu iptal edemiyorsunuz ve anahtar daha sonra kullanılmaz bir hale geliyor. Ayrıca daha önce bahsettiğimiz evin dışındaki karavan, aynı zamanda mağaza görevi de görüyor. Oyun içerisinde toplayacağımız Old Coin para birimi ile bu mağazadan alışveriş yapabiliyoruz. Bu mağazadan her türlü eşya, silah veya kalıcı yükseltmeler/geliştirmeler alınabiliyor. Son olarak, bu karavan oyun boyunca sizi izliyor ve farklı yerlerden alışveriş yapabiliyorsunuz. Yeri sabit kalmıyor yani.


3. bölümden aktarılan bilgilerin devamına göre, oyun içerisinde tek düşmanlarımız insan değil; böcekler de var. Klasik Resident Evil böceklerinden daha küçük olan bu böcekler, Resident Evil 7 ile bizleri çok rahatsız etmiyor gibi görünecek. Yine de oynamadan bilemeyiz. Fakat bu böceklerle savaşırken, işinize yarayacak bir şey olabilir. O da, silahlarımızı kısa bir süreliğine güçlendirilebiliyor olması. Bu nasıl yapılıyor, bu konuda henüz bir bilgi yok ne yazık ki. Silahlar haricinde, çok farklı tiplerde el bombaları da üretebiliyoruz. El bombalarınız da biterse, oyun içerisinde bulduğunuz kırık silahları tamir edip, kullanabiliyorsunuz. Son olarak ise, oyun içerisinde bir haritamız var ve bu harita Silent Hill oyunlarında olduğu gibi, sürekli olarak güncelleniyor.


BiohazardFrance, Resident Evil 7’nin 3. bölümünü oynayarak bizlere bu bilgileri verdi. Yayımlanan görselleri merak ediyorsanız, bunlara da hemen aşağıdaki galerimizden göz atabilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmında da düşüncelerinizi merakla bekliyor olacağız. Sizce böyle ilginç bir Resident Evil oyunu, oyuncular tarafından sevilecek mi?

Etiketler: Resident Evil 7: Biohazard Steam CD Key PRE-ORDER,

Benzer Haberler

 • Minecraf’a Çapraz Platform Desteği Haberimizin başlığında da belirtildiği gibi tamamen bir çapraz platform desteği dediğimiz işlem Xbox, PC, Android ve İOS gibi toplamda 4 oyun platformunda çapraz destek sayesinde bir arada oyunun tadını çıkarabilecekler.
  21.9.2017 16:04:47
 • PES 2018 Nasıl Bir OyunSpor oyunları arasında bulunan PES bilindiği üzere kategorisinde diğer rakiplerine karşı iyi bir grafik çizmek için yoğu tempoda çalışıyor. FİFA 2018, Football Menager, NBA 2K derken bakalım PES 2018 nasıl bir oyun sorusunu cevaplayalım.
  20.9.2017 16:57:57
 • FİFA 18’de Süper Lig Oyuncularının En İyileri Belli OlduGamescom 2017 etkinliğinde muhteşem bir fragman ile tanıtımı yapılan FİFA 18’in haber detaylarında Süper Lig takımlarına da yer verilecek şeklinde paylaşımlarımız olmuştu. Buna göre belirlenen Süper Lig takımlarının en iyi oyuncuları puanlandı.
  19.9.2017 18:01:37
 • Half Life 2 Yeniden Canlanıyor!Bir zamanların efsane oyunları arasında olan Half Life, bu dönemlerde pek aktif olmasa da hala etkili kullanıcılara sahip diyebiliriz. Efsane oyunlar arasındaki yerini koruyan Half Life 2 bu günlerde yeni mod geliştiriciler tarafından ele alındı.
  18.9.2017 16:05:02
 • PC İçin Call of Duty WWII Beta Sürümü Günümüzde önemli bir yere sahip olan Call of Duty serisi oyunları her geçe gün geliştirildiği gibi yeni sürümleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Malumuz Call of Duty WWII sürümü Xbox One ve Playstation gibi platformlarda zaten mevcuttu.
  17.9.2017 20:18:14