epincafe.com

PUBG MOBİLE RAMAZANDA ZİRVEYE ÇIKTI

PUBG MOBİLE RAMAZANDA ZİRVEYE ÇIKTI
Pubg Mobile genç nesilden sonra yetişkin kadın oyuncu sayısında da artışa geçip ramazanda zirveye oturdu

PUBG MOBİLE KADIN OYUNCULARLA ARTIŞA GEÇTİ

                Her geçen gün hızla çoğalan pubg mobile oyuncu sayısı son dönemde ev ortamında daha fazla vakit geçirmek zorunda kalan bayanların gözdesi olmayı başardı. Genel olarak genç nesli etkisi altına alan bu oyun kadın oyuncuların artışa geçtiği karantina döneminde adından sık sık bahsettirmeye devam ediyor. steam oyunuyla yarış halinde olan bu oyun çeşidi oldukça fazla rağbet görür nitelikte ramazan güncellemesi ile birlikte oyun severlere sunum yapmış oldu.

                Ramazan Ayında Oyuncu Sayısındaki Artış

                Ramazan ayının başlaması ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşan pubg mobile genel anlamda oyunculardan artı puan alarak zirveye oturmayı başardı. Her gün yeni oyuncu sayısı yükselişe geçtiğinden oyun camiasındaki son vurgunlar da yazılımcıların bu yönde daha fazla geliştirmesine neden oldu. 2020 yılının ilk sırasında yer alan pubg mobile zirvedeki hedefini sürdürürken peşinden gelen Lol oldukça fazla indirilen diğer oyunlar arasında dikkat çekiyor.

                Lol Oyunu Zirveye Yakın

                PC oyunları arasında adından sık bahsettiren pubg mobile sonrasında uzun adıyla League Of Legends oyunu yer alıyor. İkinci sırada bulunan bu oyun pek çok kişi tarafından sevilen ve sürekli oynanan oyunlar arasındadır. Oyun güncellemelerine dair sunulan tüm haberler platform içinde yer alırken App Store ve Google Play aracılığı ile indirilebilir durumda olması oldukça önemli atılımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda oyuncu sayısının artış göstermesine neden olan teknolojik gelişmeler ve pandemi olayları ramazan ayındaki oyun kitlesini daha fazla genişletmiş durumdadır.

                Oyun Alışverişi

                2020 yılının ilk yarısı tamamlanmaya yakınlaşmışken ikinci döneminde oyuncu sayısının %50 artış göstermesi bekleniyor. Genç nesilden sonra kadınları da etkisi altında bırakan PC oyunları daha fazla kullanılır hale gelmiş durumda olduğundan tüm güncel haberler dünya çapında inceleniyor. Teknolojik bir yazılım olan tüm oyunlar arasında Pubg Mobile zirveyi bırakmazken peşin sıra takip eden diğer oyunlarda bu platform içinde yarış halinde oldukları bir gerçektir. Ramazan moduna girilmiş olmasına rağmen hız kesmeden devam eden oyun ortamı gelecek dönem içinde adından daha çok bahsettirmeyi başaracaktır.