epincafe.com

PUBG MOBİLE VE LOL OYUN TERCİHİ

PUBG MOBİLE VE LOL OYUN TERCİHİ
Koronavirüs nedeniyle evinden çıkamayan kişilerin oyun tercihi pubg mobile ve league of legends oldu

EVDE PUBG MOBİLE VE LOL ZAMANI

                2020 yılı ile birlikte büyük çıkış yakalayan pubg mobile ve Lol oyunları oluşan pandemi rahatsızlığı nedeni ile evinde zaman geçirmek zorunda kalan bireylerin tercih ettiği oyunlar arasında yer almayı başardı. E-spor ve oyunlara olağan üstü ilgi artışı sayesinde oyun severler için bu oyunlar vazgeçilmez bir hal almışken bir yandan da evde geçirilecek zaman çok iyi değerlendirilmiş oldu. Geniş adı ile league of legends oyunu tüm dünyada ve oyun sektöründe büyük adımlar atmış oldu.

                League Of Legends

                Oyunun normal oyuncu sayısına ek şekilde 22 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış oluşu inanılmaz bir ilgi toplamasına neden oldu.  Korona virüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan büyük küçük tüm insanları etkisi altına almayı başaran oyun tıpkı pubg mobile gibi maceralara çok açık yönlü ve devamlı güncel tutulan oyunların başında geliyor. Savaş karakterlerinin birbirinden değişik tarz ve kostümleri oyuncuların en çok hoşlandığı görsellerin başında geliyor. Ayrıca sunulan hediyeler ve kazanılan güç seviyeleri sayesinde vazgeçilmez hal alan Lol oyunu cep telefonlarına App Store veya play store üzerinden indirilebilir durumdadır.

                Pubg Mobile

                Pubg mobile dünya çapında ilgi gören bir oyun olup savaş karakterleri oyun güncellemelerine ek olarak sunulan araçları ile öne çıkan bir oyun olarak tanınıyor. Eklenen harita sayesinde oyunun ilerlemesi sağlanan bu oyun türü oldukça etkileyici ilerlemeler kaydetmiş oldu. Kısa dönem içinde adında sıkça bahsettiren bu oyun telefonların ve hatta bilgisayarları gözdesi olmayı başardı. 22 milyondan fazla oyuncunun aynı dönem içinde indirip oynamaya başladığı bu oyunun hedefi çok daha yüksek kitlelere ulaşmaktır. Dünya çapından oyun konusunda 22 milyon vatandaşın bu oyunlara kazandırılmış oluşu ise haberlerin baş sırasında geçmeye başladı. Salgın nedeniyle daha ne kadar süre içinde evlerde kalınacağı henüz belli olmamış olsa da pubg mobile ve Lol oyunu ayrıca steam oyunları yarış içinde olmaya devam edeceğe benziyor. Türkiye çapında ise bu tarz oyunları oynayan kişilerin yüzdesi oldukça fazla olup oyun kurucularının verdiği net bilgi üzerine paylaşılıyor.